ביו - אדריכלות

באהבה עושים דברים מיוחדים

 להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


סדר של יום חדש _________________________________________6.8.11 
מצב עדכני
 
כאשר אנו נמצאים בפתחו של סדר יום חדש עלינו להבין ולהסכים כי הפנמנו את היבט ההסתכלות על הכלל כקודם להיבט ההסתכלות האישית.
 
כדוגמה - בואו נסתכל על גוף האדם המתפקד בצורה כה נפלאה בה כל תא בודד יודע את מקומו. גם כאשר יפגע הגוף ויחלש עדיין יוכל הוא לתפקד ולהשיג את מטרותיו אך דרך ההוצאה לפועל תהיה ארוכה יותר.
מדינתנו מתפקדת כיום כגוף חולה שאבריו חולים. זעקתו מתבטאת בכאבי לב, בטן, ערוצים חסומים, תפקודי ראייה ועוד.
 
כדי להבריא עלינו כולנו לצאת מהכאב, להסתכל במבט על על מצבנו כגוף אחד, לראות את התקופה בה אנו חיים, להסתכל על ההליכים המתרחשים סביבנו, להבין את השינויים העוברים על כלל המרחב בו אנו נמצאים ומכאן לבנות את הפתרונות עבור חברתנו ה'חולה'.
 
עם ישראל 'נולד' לתפקיד מסויים שבו עליו להוביל ברמת המוסר עמים אחרים, לפתח ולפרוץ דרך בבחינת הרעיוניות בכלל תחומי החיים ולהאיר לאחרים. במשך שנים שרדנו ובתקופת זמן קצרה הקמנו מדינה מתפתחת שאזרחיה נלחמו קשות על הישרדותה.
 
השחיתות, התחבולנות והחיים כדוגמת עמים אחרים לצורך הישרדותנו פגעו בנו כחברה יותר מכל. כיום, יש ביכולתנו להביא ל'סדר יום חדש' שבו המטרה המשותפת תהייה להטיב עם כלל העם היושב בציון וכלל אזרחי המדינה.
 
אופן התנהלותנו כיום עם התקרבותנו לשנת 2012 חייבת להשתנות. החיים הפכו לשקופים יותר, מהירים יותר ועלינו לתת מענה מהיר לבעיות כאשר הן עולות על פני השטח ולא להדחיקן או לדחפן תחת ספסלי הפקידות. יחד עם זאת עלינו לראות ולהבין כי מתרחש שינוי משקלים בין מה שהיה = המסגרות הקודמות + הישן והמוכר, לבין החדש = בניית מסגרות חדשות = חדש ולא מוכר.
 
תפיסת השינוי המתבקש
 
השינוי אין כוונתו לאנרכיה, לתוהו ובוהו ולהרס אלא לשנות את רשימת הצרכים והמטלות, להעלות את רשימת הנכסים שיש לנו בארץ הזו בבחינת נכסי אנוש, נכסים כלכליים, נכסים פיזיים וכו' ולהתחיל 'לחלק אחרת' את עוגת התקציב, לנקות את המיותר והישן ולבנות מסגרות חדשות וגמישות שיתנו מענה לצרכים הקיימים.
 
האדריכל בוקמינסטר פולר הציע כי " ...אתה לעולם לא משנה דברים דרך מאבק במציאות הקיימת. על מנת לשנות משהו, בנה מודל חדש שגורם למודל הקיים להתמוסס.."
 
להלן מספר דוגמאות על דרך חשיבה של שינוי:
 
לאחר אסון טבע, יש מצבים בהם חייבים להרוס את הקיים, את כל התשתיות הפיזיות, לנקות ולהתחיל לבנות מחדש בהתאם לנתונים הקיימים עם ראייה עתידית. כאן יש מקום להכנסת מערכות תפקוד חדשות וחומרים חדשים הנותנים מענה לחשיבה ה'ירוקה' המתבססת בעולם הכוללת גם תפיסה חברתית וכלכלית חדשה.
 
כדוגמה - במבנה ישן קיים מצב בו ניתנת האפשרות להשאיר את מסגרת המבנה כקונסטרוקציה וגם את הקירות החיצוניים ולשנות את כל הפנים ותמיד יבחנו הנתונים הכלכליים לגבי מה עדיף - הרס כללי ובנייה חדשה או שיפוץ מאסיבי. גם כאן יש מקום לשילוב בין תפיסות חדשות כדוגמת החשיבה ה'ירוקה' כולל מערכות חברתיות.
 
כדוגמה לתהליכי שינוי קטנים מחיי היום יום - כאשר מתקלקל המקפיא נצטרך לזרוק את כל האוכל אך ברוב המקרים ננקה את המקפיא, נתקנו ונקנה מוצרי מזון חדשים לפי הצורך. במידה ונרצה לחסוך ולהשתמש במוצרים שהופשרו, מעשה כזה יכול לפגוע בבריאותנו.
 
חשיבה של סדר יום חדש:
 
  • כולנו ערבים זה לזה - הכלל מתקיים מריבוי הפרטים שבתוכו וכל פרט חשוב וצריך לתרום למערכת הכלל.
  • הרמוניה ושיתופי פעולה הינם הבסיס לקיומנו.
  • שקיפות וטוהר מידות בבחינת כוונות אישיות וגם לנבחרים על ידי העם כדי לשרת את העם, שבחר בנבחריו.
 
לגבי ההתייחסות לחומר, להלן חלק מתקשור בנושא:
 
"האפקט על החומר כשיהיו היסודות החדשים
כיוון ששינוי המשקלים משתנה וזאת אתם יודעים, אנו ממטירים עליכם את ההפנמה של שיווי המשקלים החדשים. יש ועלייך להדגים זאת בכך שתוכלי להסביר שכמו במה שהנכם קוראים ננו-טכנולוגיה, כל התאים בחומרים הקיימים משנים צפיפותם המולקולארית ולכן ניתן לכם להבין שלחלקם מצב זה יצור התפרקויות ולכן תראו לעתיד לבוא כי בניינים - ירבו בהם הסדקים, מים יתפשטו על פני הפלנטה ואתם רואים זאת כבר בהמסת הקרחונים והוספת מים באוקיאנוסים, דבר היוצר הצפות וכו', בהיבט האוויר אינכם יכולים לראות זאת כיוון שהאוויר נמצא בכל מקום ובהיבט האש אתם כבר יודעים שעליכם להיזהר משריפות . כמו כן עלינו לחזק ידיעתכם הקיימת כי נפיצות חומרים דליקים תהיה ברמת המימוש לשריפות וכבר נאמר לכם כי החומרים למניעת שריפות שלכם ילכו וישווקו יותר ויותר.
בבחינת החי והצומח מידת גמישותם רבה יותר ולכן גם הסתגלותם, וזאת משליכים אתם על כל הגופים האורגנים בעולמכם ולגבי הדומם - זה ברור לכם.
אין אנו נבזבז זמננו הקוונטי והאנרגיות על נתינת דוגמאות או השלכות לגבי חומרים כיוון שאתם תדעו להסיק את מסקנותכם לבד."
 
סדר היום החדש מתייחס גם להליכי התובנות של העמים סביב לנו. תקשור מה3.5.11 (מפ'8 ):
 
"הבעיה שהחיים זה ערך מקודש לעם היהודי, ובטבעת זו אנחנו מעניקים את התובנה הגבוהה הזו, גם לעם המנוגד לכם בתובנות המהותיות ביותר, המצויות בלב ליבה של תורתם.
עם זה נמצא בהתעוררות ובפקיחת עיניים, אך מתהלך הוא בקטבים שליליים. מתוקף הרגליו ומסגרות חשיבותיו.
בעצם הכילכם, או הגדרתכם היבט תודעה של מהות המקור, שהוריד אליכם כליבות אש ואויר ובו מצויות עשרת הדברות המוכרות לכם, במתכונתם הגבוהה המתקיימת במימד חמש, כך יתחילו תובנות אלו להדהד גם על שכניכם העסוקים בהשמדתכם."
הפוך לדף הבית
לייבסיטי - בניית אתרים