ביו - אדריכלות

באהבה עושים דברים מיוחדים

 להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


דורית גפן, ביו-אדריכלות © עיצוב חיינו דרך מודעות ותודעה dorit@dor4u.com  - 054-7-629030  

 

הזהרו מקרינה סלולארית

הבוקר, 21.6.09, דובר בטלויזיה בערוץ 10 על כך שבארה"ב בלבד חלו בשנה האחרונה 50.000 איש בסרטן בלוטות הרוק והמוח כתוצאה מקרינה סלולארית והצפי הינו לעלייה מואצת בנתונים אלו.

כמו כן הציגו בתכנית המצאה - פיתוח ישראלי לאוזניות שמע המחוברות לצינורות אוויר דקות שהויבראציות שלהן מעבירות את גלי הקול לאוזניות השמע המוכנסות לאוזן ובכך מפחיתות את אחוזי הסיכון.

 באתר של ד"ר דני וולף, www.drdannywolf.co.il רופא ילדים, מומחה לנזקי הבריאות של הקרינה האלקטרומגנטית, אשר רואיין הבוקר בטלויזיה, נמצאים ממצאים שחשוב לכל אחד מאיתנו להתייחס אליהם.

לפניכם ציטוט מהאתר:

"הקרינה האלקטרומגנטית "אפשרית מסרטנת" בעוצמה שהיא פי 500 פחות מהתקן!

כיום הצטברו מאות עבודות המוכיחות שהקרינה האלקטרומגנטית מסוכנת לבריאות. הקרינה האלקטרומגנטית בתדירות ביתית הוכרה על-ידי הגופים הבינלאומיים "כאפשרית מסרטנת". הסיכון ללקות בסרטן גדול יותר אצל ילדים, ותלוי מהמרחק ממקור הקרינה!! עבודות מדעיות ענקיות, הוכיחו כי בעוצמת שדה הקטנה פי 500 מן התקן, הייתה עליה בשכיחות הסרטן בין 2.5 - 4  בעיקר אצל ילדים."

 באתר נמצאים כתובות של אתרים חשובים נוספים בנושא, לכל המעוניינים להעמיק בקריאת מאמרים.

 

מפגע סביבתי : הזיהום האסטרוגני. מתוך המאמר " ההורמונים מחקים לכם בסביבה".

 ציטוט מתוך המאמר של ד"ר ענת גלבוע-רון המשמשת בעת כתיבת המאמר בביטאון פורום המשק והכלכלה למען איכות הסביבה - ירוק כחול לבן, אחראית על תחום איכות הסביבה במפעלי "ישקר" בגוש תפן.(המאמר פורסם בדצמבר 1996, גליון מס' 11.) 

"חומרי הדברה ותרכובות כימיות החודרים בדרכים שונות לגופם של בעלי-חיים או בני-אדם, מתחזים להורמונים טבעיים וגורמים נזק בריאותי. פגיעה בפוריות, עיוותים באברי הרבייה ומחלות ממאירות הקשורות בהורמונים, הם רק שלוש דוגמאות. למדענים אין עדיין תשובה לרבות מהשאלות שמעוררים ההורמונים הערמומיים."

ידוע למדענים כי ה"זיהום האסטרוגני" הגורם לשיבוש המערכת ההורמונלית הטבעית מקורו מכימיקלים סינתטיים מעשה ידי האד םשנפלטו לקרקע ולמים ותרכובות שמקורן בצומח או בחי אשר ניזונו מאזורים שזוהמו. שרשרת המזון שאנו בקצה שלה גרמה לנו לנזק.

מחקרים רבים נעשו ונעשים כדי לאבחן את מקורם של מפגעים אלו. אחת הדוגמאות שהניעה לחקור בכיוון זה היתה הידלדלות של אוכלוסיות ציפורים ממספר זנים בארצות הברית ובאירופה שנמצא כי המקור לכך היה חומר הריסוס שכונה בשם - DDT = די.די.טי. חומר זה שהומצא על ידי המדען השווייצי פול מילר,(שזכה בפרס נובל לרפואה לשנת 1946 ) כדי לשפר איכויות חיים בכך שיעזור בחיסול חרקים הגורמים לאדם ולחיות הבית מחלות, גרם למחיר כבד בכך שהביא להליך הפוך של נזק בגוף האדם. 

אוכלוסיות נוספות שנפגעו היו תנינים (אליגטורים) בפלורידה שבארה"ב, בלהקות דגים זכרים, בנהר סמוך למוצא שפכים עירוניים באנגליה ועוד. מימצאים אלו ואחרים היוו את תחילת מדע הטוקסיקולוגיה (חקר הרעלים) - העברת מידע סביבתית.

הוכח כי "רעילות חומרים מסויימים בסביבה נובעת מיכולתם להעביר לגוף איתות (סיגנל) ביולוגי, לכאורה טבעי, אך שלא בדרך הטבע."

כתוצאה מההליך של שרשרת המזון במחקרים שבוצעו אצל בני אדם גילו כי קיימת  ירידה בספירת תאי זרע בגברים בכל העולם, וחלה עלייה בשיעור המחלות הממאירות שקשירות בהורמונים, כגון סרטן השד וסרטן הערמונית.

המודעות לפגיעות בסביבה ובאיזון האקולוגי אינו רק טרנד אלא הווי חיים שאנו מתמודדים עם תוצאותיו כל יום.

ככל שהמודעות לכך תגבר בכל תחומי החיים, כך נוכל להתמודד יחד עם הליכי ההבראה שעלינו ליצור בפלנטה כולה.

 

הפוך לדף הבית
לייבסיטי - בניית אתרים